Andrei Rațiu, titular la Rayo Vallecano, în disputa cu Valladolid. Românul ”a produs” golul victoriei

Sambata, 05 Octombrie 2024, ora 22:07 1087 citiri Andrei Rațiu. FOTO: Facebook / Andrei Ratiu Echipa spaniolă Rayo Vallecano a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Real Valladolid, în etapa a 9-a din La Liga. Andrei Raţiu a…

Sambata, 05 Octombrie 2024, ora 22:07

1087 citiri

Andrei Rațiu. FOTO: Facebook / Andrei Ratiu

Echipa spaniolă Rayo Vallecano a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Real Valladolid, în etapa a 9-a din La Liga. Andrei Raţiu a contribuit la golul victoriei.

Selim Amallah a deschis scorul pentru gazde în minutul 51, dar oaspeţii au restvicleanit egalitatea destul de rapid, în minutul 57. Isi Palazon a pasat şi Jorge de Frutos a marcat. În minutul 80, la un atac al oaspeţilor, Andrei Raţiu a primit în careu şi a trimis cu capul în bara laterală, balonul a…